Zwycięstwo w derbach!

Spora przebudowa składu po spadku, krótki okres przygotowawczy i oczekiwanie z wypiekami na twarzy na pierwszy ligowy mecz w sezonie 2022/2023. W sobotę zawodnicy ełckiego Mazura wybiegli na boisko by zmierzyć się w historycznych, pierwszych derbach miasta z Roną 03. Ponad sześćset kibiców oczekiwało na zwycięstwo i.. mogło się z niego cieszyć po końcowym gwizdku.

Lepiej w mecz wszedł zespół Mazura, który szybko stworzył sobie dwie groźne sytuacje. Z każdą minutą to gospodarze jednak wyglądali na zespół, który stara się przejąć inicjatywę. Widać było po zawodnikach Rony, że to nie na nich ciąży presja zwycięstwa co przełożyło się na duży ciekawych akcji i spokoju przy wyjściu z pod pressingu. Do przerwy oba zespoły nie zagroziły bramce przeciwnika w większym stopniu i do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Piłkarze Mazura w drugą połowę weszli bardzo mocnym uderzeniem. Trzy minuty po zmianie stron błąd defensywy gości wykorzystał Piotr Chyliński i objęliśmy prowadzenie. Osiem minut później wynik podwyższył Julian Wrotniak, dla którego był to pierwszy występ w biało-granatowo-bordowych barwach. Niespełna dwie minuty minęły i Patryk Gondek zdobył bramkę, która zgasiła nadzieję gospodarzy na korzystny rezultat w tym meczu. Po tak dobrym początku drugiej odsłony widać było, że zawodnicy Mazura nie chcą poprzestać na tym wyniku. W 68 minucie drugie trafienie na swoim koncie zanotował Patryk Gondek a ‘kropkę nad i’ na kwadrans przed końcem postawił również drugim trafieniem Julian Wrotniak.

Ełczanie sezon zaczynają więc od okazałego zwycięstwa w meczu derbowym 0:5. Po grze, co zauważają sami zawodnicy, jest widocznych wiele elementów do poprawy. Sezon jest jednak długi a czasu jest wiele i mamy nadzieję, że z każdym meczem będzie to wyglądało coraz lepiej. Kolejny sprawdzian już za tydzień, do Ełku przyjedzie LZS Różnowo, który w pierwszej serii gier przegrał z Victorią Bartoszyce 1:4.

UKS Rona 03 Ełk – MKS Mazur Ełk 0:5 (0:0)
Bramki: 48′ Chyliński, 56′ Wrotniak, 58′ Gondek, 68′ Gondek, 77′ Wrotniak

Skład: Smoliński, Wielgat, Piwko, Molski, Denert, Berezovskyi, Dzięgielewski, Popławski, Gondek, Wrotniak, Chyliński
Zmiennicy: Iwanowski, Kotowski, Potoczny, Karbownik, Ławniczuk, Kisiel, Prusinowski