Lider przyjeżdża do Ełku

Piłkarze Mazura mają za sobą na prawdę ciężki kwiecień. Ostatni mecz w Korszach mimo, że tak nie wyglądał, zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1. Ełczanie potrzebują punktów jak tlenu ale przed nimi na prawdę bardzo ciężkie zadanie. Do Ełku przyjedzie lider z Elbląga, który walczy o powrót na III-ligowe boiska.

Patrząc na gołe liczby i ligową tabelę ciężko nie upatrywać zdecydowanego faworyta w gościach z Elbląga. Concordia wygrywa seryjnie mecz za meczem i pewnym krokiem zmierza do tego aby powrócić na wyższy szczebel rozgrywkowy. W zupełnie innym miejscu jest Mazur, który po rewolucji kadrowej w zimowej przerwie stara się ogrywać młodzież z Piłkarskiej Akademii i walczyć aby uniknąć spadku. Niestety ostatnie mecze to wysokie porażki, głównie na wyjazdach.

W pierwszym meczu w Elblągu gospodarze wygrali 7:0 nie pozostawiając ełczanom żadnych złudzeń. W sobotę popularne “Słoniki” przyjadą do Ełku. Czego można się spodziewać? Na prawdę trudnego zadania postawionego zawodnikom Andrzeja Dadury ale.. nie niewykonalnego. Rozgrywki forbet IV ligi już nie raz pokazały, że potrafią zaskakiwać swoją nieprzewidywalnością i na to liczymy w najbliższym spotkaniu. Coraz mniej meczów do końca sezonu, a więc i na gościach spoczywać będzie presja, że muszą z Ełku wywieźć komplet punktów. Mazur natomiast po wynikach ostatniej kolejki spadł na ostatnie miejsce w tabeli, z którego będzie musiał się szybko wygrzebać – czasu coraz mniej.

Liczymy na dobre spotkanie i na to, że kibice ełckiego Mazura będą mogli po sobotnim meczu cieszyć się ze zdobytych punktów. Początek meczu o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku.

Share on facebook
Share on twitter