Jedziemy do Pasymia

W Lidzbarku Warmińskim ełczanie rozegrali szóste wyjazdowe spotkanie w tym sezonie i niestety po raz kolejny nie udało się wrócić do Ełku z punktami. Szansa na przełamanie tej passy będzie już w sobotę kiedy to Mazur pojedzie do Pasymia aby zmierzyć się z miejscowymi Błękitnymi.

Dotychczas mierzyliśmy się z Błękitnymi dwanaście razy w historii obu klubów. Pięć razy zwycięski był Mazur, sześciokrotnie lepsi byli piłkarze z Pasymia. Bilans bramkowy również korzystniejszy mają nasi sobotni przeciwnicy. W ubiegłym sezonie Mazur przegrał w Pasymiu 2:0 aby u siebie wygrać aż 4:0.

Mazur po 11. kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli, które zawdzięcza głównie kompletowi punktów zdobytemu na własnym stadionie. Z meczów wyjazdowych podopieczni Pawła Sobolewskieo nie przywieźli jeszcze nawet jednego oczka. Szansa na przełamanie jest dość dobra, ponieważ Błękitni zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Nie można jednak skreślać naszego sobotniego rywala. Mimo słabych wyników w tym sezonie pasymianie w roli gospodarza rozgrywali na prawdę dobre mecze a często pech powodował utratę punktów. Będzie to bardzo trudny mecz a my liczymy na upragnione przełamanie w delegacji.

PKN ORLEN jest Sponsorem Głównym projektu “Zostań mistrzem futbolu w sezonie 2021/2022”.

Share on facebook
Share on twitter