Zwycięstwo rzutem na taśmę!

O tym, że zawsze trzeba grać do końca wiemy wszyscy a wczoraj mieliśmy przykład jak należy to robić. Na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza mecz z Pisą Barczewo oglądało ponad dwustu kibiców, którzy na jedyną bramkę dającą zwycięstwo Mazurowi musieli czekać aż do drugiej doliczonej minuty meczu. Wślizgiem piłkę do siatki gości piłkę skierował Michał Gosiewski.

Pierwsza połowa nie przejdzie do historii. Oba zespoły nie stworzyły sobie groźniejszych sytuacji, które pozwoliłyby objąć prowadzenie. Mimo bezbramkowego remisu, przy którym obie jedenastki schodziły do szatni lepiej piłkarsko wyglądali gospodarze kontrolując i dyktując tempo rozgrywając piłkę w ataku pozycyjnym. W kilku akcjach podopiecznym Pawła Sobolewskiego zabrakło dokładności przy ostatnim podaniu.

Druga część wczorajszej rywalizacji przy ul. Piłsudskiego była już bardziej wyrównana. Mazur nadal próbował uspokajać grę i rozgrywać piłkę natomiast goście z Barczewa kilkukrotnie wychodzili z groźnie wyglądającymi kontrami. Taki obraz utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry. W drugiej doliczonej przez arbitra tego spotkania minucie dłuższą piłkę na połowę Pisy zagrał kapitan ełckiego Mazura, Oleksander Berezovskyi. Złe wyjście bramkarza gości wykorzystał Oskar Waszkiewicz, który przelobował go uderzeniem z głowy. Piłka nie wpadłaby do bramki gdyby nie ofiarny wślizg Michała Gosiewskiego zapewniający zwycięstwo Mazurowi. Warto zaznaczyć, że zarówno Oskar jak i Michał pojawili się na boisku w drugiej połowie dając bardzo dobre zmiany.

Zwycięstwo z Pisą przerywa passę remisów z tym zespołem i awansuje na 8. miejsce w tabeli forBet IV ligi. Bardzo solidny mecz całego zespołu a nagroda dla zawodnika meczu trafiła w ręce Mateusza Wielgata. W przyszłą sobotę Mazur wybierze się do Mławy gdzie rozegra mecz na sztucznej nawierzchni z Polonią Iłowo.

MKS Mazur Ełk – GKS Pisa Barczewo 1:0 (0:0)

Bramki: 90+2′ Gosiewski (as. Waszkiewicz)
Kartki: 87′ Dzięgielewski (żółta)

Skład wyjściowy: Smoliński, Wielgat, Karbownik, Sobolewski (85′ Makar), Wiktorzak, Berezovskyi, Skalski, Dębek (50′ Lewandowski), Dzięgielewski (90′ Masiewicz), Dorszewski (56′ Gosiewski), Stawiecki (75′ Waszkiewicz)
Ławka rezerwowych: Sosnowski, Lewandowski, Gosiewski, Prusinowski, Waszkiewicz, Masiewicz, Makar

Share on facebook
Share on twitter