Z Lubawy wracamy bez punktów

Daleki wyjazd z bardzo trudnym przeciwnikiem na początek sezonu – takie zadanie czekało podopiecznych Pawła Sobolewskiego. Niestety ełczanie do domu wrócili bez punktów przegrywając z lubawianami na Stadionie Łazienkowskim 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył najlepszy strzelec Motoru w zeszłym sezonie, Cezary Sobolewski.

Pierwsze dwa kwadranse meczu na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie nie opiewały w żadne groźniejsze sytuacje z jednej i z drugiej strony. Im bliżej przerwy tym można było zaobserwować większą przewagę gospodarzy. W 43. minucie zawodnik Mazura zagrał piłkę ręką w polu karnym a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł najlepszy strzelec lubawian z zeszłego sezonu Cezary Sobolewski i pewnie wykorzystał swoją szansę. Do szatni zawodnicy Mazura schodzili więc z myślą, że w drugiej połowie potrzeba będzie wykrzesać z siebie jeszcze więcej aby z Lubawy wywieźć korzystny rezultat.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli gospodarze obijając poprzeczkę bramki Maksymiliana Smolińskiego. Chwilę później Cezary Sobolewski, który dał prowadzenie swojemu zespołowi otrzymał czerwoną kartkę i do końca meczu Motor musiał grać jednego zawodnika mniej. Przez dłuższy okres zawodnicy Mazura mieli problemy ze stworzeniem sobie dogodnych do zdobycia bramki sytuacji a gdy takowe zaczęły się pojawiać sędzia główny zakończył spotkanie i to gospodarze z Lubawy mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Podobnie jak w sezonie 2020/2021 Mazur przegrywa w Lubawie 1:0 a już w najbliższą sobotę pierwsza okazja do zdobycia punktów. Do Ełku przyjedzie Pisa Barczewo, która niespodziewanie ograła na własnym boisku 2:1 Polonię Lidzbark Warmiński. Na wiosnę ełczanie zremisowali z Pisą na górnej płycie 2:2.

MLKS Motor Lubawa – MKS Mazur Ełk 1:0 (1:0)

Bramki: 44′ Sobolewski
Kartki: 20′ Karbownik (ż), 60′ Sobolewski (ż), 66′ Dzięgielewski (ż)

Skład wyjściowy: Smoliński, Wielgat, Karbownik, Sobolewski (46′ Masiewicz), Wiktorzak, Berezovskyi, Skalski, Lewandowski (58′ Dębek), Dzięgielewski (67′ Waszkiewicz), Gosiewski (80′ Makar), Stawiecki (71′ Prusinowski)
Ławka rezerwowych: Sosnowski, Dobrzycki, Dębek, Prusinowski, Waszkiewicz, Masiewicz, Makar