Na początek remis z Pisą

Bardzo długo trzeba było nam czekać na pierwszy mecz ligowy po przerwie, która trwała prawie cztery miesiące. Na początek bardzo ważnej rundy przyszło nam się zmierzyć z Pisą Primavera Barczewo, z którą na jesieni zremisowaliśmy na wyjeździe 2:2. Podobnie było i wczoraj. Mazurowcy komplet punktów wypuścili w ostatnich minutach meczu.

Od samego początku widać było zawzięcie i determinację w zespole Pawła Sobolewskiego. Pierwsze groźniejsze sytuacje stwarzali sobie jednak goście. Dwukrotnie do bardzo dobrych okazji na zdobycie bramki dochodził Dawid Cwalina, który najpierw mocno uderzał zza pola karnego a później w świetnym stylu przedryblował obrońcę gości i zdecydował się na strzał, niestety niecelny. W 31 minucie po dośrodkowaniu Skalskiego w powietrze wyszedł Arkadiusz Karbownik i został uderzony w głowę przez bramkarza gości przy próbie piąstkowania. Do rzutu karnego podszedł Dawid Skalski i po skutecznym wykorzystaniu jedenastki prowadziliśmy 1:0. Do przerwy oba zespoły prezentowały się podobnie ale to gospodarze schodzili do szatni na prowadzeniu.

Po przerwie to zawodnicy Mazura wyglądali jakby chcieli dobić przeciwnika. Najpierw próbował Gosiewski, który po zagraniu Skalskiego na wślizgu trafił w poprzeczkę a później już skutecznie kontratak i podanie Gosiewskiego wykorzystał Lewandowski. Niespełna dwie minuty później goście za sprawą trafienia Podgórskiego złapali kontakt i od tego momentu wiadomo było, że w tym meczu będzie bardzo ciekawie. Piłkarze Pisy Barczewo zmotywowani szybkim golem kontaktowym napierali i gdy wydawało się, że ełczanie dopiszą sobie na początek wiosennego grania komplet punktów do bramki Sosnowskiego piłkę skierował Łukasz Malanowski.

Oba zespoły podzieliły się punktami a już za tydzień Mazur wybierze się do Ornety gdzie zmierzą się z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie – Błękitnymi Orneta.

MKS Mazur Ełk – GKS Pisa Primavera Barczewo 2:2 (1:0)
Bramki: 33′ Skalski, 66′ Lewandowski – 68′ Podgórski, 89′ Malanowski

Pierwszy skład: Sosnowski, Scech, Sobolewski, Karbownik, Rosiński, Berezovskyi (k), Dzięgielewski (76′ Wiktorzak), Cwalina (65′ Ejza), Skalski, Gosiewski (71′ Dębek), Lewandowski
Zmiennicy: Wiktorzak, Smoliński, Żołądkiewicz, Stawiecki, Prusinowski, Dębek, Ejza