Wspomnienie o Henryku Sadowskim

Bardzo smutna wiadomość dotarła do nas wczoraj (04-09-2019). 3 września 2019 w wieku 86 lat zmarła jedna z legend naszego klubu – pan Henryk Sadowski. Był on piłkarzem Mazura przez blisko 14 lat. Prawdopodobnie zadebiutował w naszych barwach mając niespełna 18 lat (kwiecień 1951). Ostatni  mecz rozegrał też prawdopodobnie jesienią 1964 (wtedy to strzelił ostatnią bramkę). W sumie rozegrał około 260 meczów i strzelił blisko 30 bramek, a grał przeważnie jako pomocnik lub napastnik. Jako wyróżniający się piłkarz ówczesnego województwa białostockiego był powoływany do reprezentacji białostocczyzny, która w tamtych latach grała dużo meczów towarzyskich na Litwie czy na Białorusi  (ówczesny Związek Radziecki ).  

Pan Henryk urodził 10 lipca 1933 roku w Ełku w mocno usportowionej rodzinie. Jego dwaj starsi bracia – Eugeniusz i Kazimierz – też grali w piłkę w naszym klubie. Przez długie lata (druga połowa pięćdziesiątych) wszyscy trzej bracia wychodzili w podstawowej jedenastce na mecze ligowe. W gazetach z tamtego okresu Eugeniusz Sadowski był Sadowskim I, Kazimierz – Sadowski II, a Henryk – Sadowski III (według starszeństwa). Niestety wszyscy trzej teraz już będą biegać po niebieskich boiskach.  Pan Henryk miał dwie siostry, z których jedna (Henia) była swego czasu niezłą pływaczką. Nad całą rodziną czuwał „Papa” Karol Sadowski, który przez długie lata był tak zwanym gospodarzem, czyli człowiekiem od wszystkiego na starym stadionie Mazura przy ulicy Sportowej. Pan Henryk po skończeniu długiej kariery piłkarskiej grywał czasami w rozgrywkach ligi zakładowej. Swoje emeryckie życie bardzo lubił spędzać w Buczkach koło Szelig łowiąc rybki i relaksując się widokiem jeziora Selment Wielki. Pozostał do końca swoich dni w szczęśliwym związku małżeńskim z panią Danusią, z którą wychował syna Marka. Żegnamy go dzisiaj z głębokim żalem łącząc się w bólu z najbliższą rodziną. 

Cześć Jego Pamięci!!

Wszyscy, którzy chcieliby pożegnać jedną z legend Mazura Ełk informujemy, iż uroczystości pogrzebowe odbędą się 06 września 2019 (piątek) . O godzinie 9.45 nastąpi wyprowadzenie do kościoła koło stadionu. Bliższe informacje na stronie internetowej PUK.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.