Aż chce się krzyknąć – “Mamy to!”. Zawodnicy pod dowództwem trenera Przemysława Kołłątaja dają z siebie wszystko w rundzie wiosennej aby utrzymać klub w gronie III-ligowców. Tym razem ograli na własnym boisku zdecydowanego faworyta – Legię II Warszawa, 1:0!

Przed meczem gospodarze mimo atutu własnego ełckiego boiska byli spisywani na straty. Mimo to postawili się gościom ze stolicy wieszając poprzeczkę bardzo wysoko. Patrząc na przebieg spotkania wygrana z rezerwami Legii była w pełni zasłużona. Ełczanie zostawili na boisku sercu i jeździli po zlanej deszczem tego dnia murawie aby urwać faworytom punkty. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Maciej Zieniewicz strzałem od poprzeczki po świetnej asyście Macieja Famulaka.

Co działo się w tej kolejce na innych boiskach?

Oczy ełckich fanów zwrócone są oczywiście na zespoły Huraganu Morąg, Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz Victorii Sulejówek. Ci pierwsi podejmowali na własnym terenie przyszłego rywala Mazura – Lechię Tomaszów Mazowiecki. Lechia prowadziła do przerwy 1:0 ale ostatecznie dość niespodziewanie zgubiła punkty remisując 1:1. Gorąco było w Ostródzie gdzie Ruch przegrywał z tamtejszym Sokołem 0:2 ale zdobył bramkę kontaktową w 79 minucie przez co serca ełczan na pewno zaczęły bić szybciej. Sokołowi udało się dowieźć zwycięstwo do końca dzięki czemu Mazur zrównał się punktami z Ruchem, który to dzięki lepszemu bilansowi nadal znajduje się w bezpiecznej strefie. Do Sulejówka przyjechała Legionovia i miała bardzo duże problemy. Gościom z Legionowa udało się zdobyć zwycięskiego gola w 60 minucie, jednak gospodarze już w doliczonym czasie gry mieli świetną sytuację do wyrównania, której nie wykorzystali.

Bez niespodzianki w Łomży gdzie ŁKS przegrał z Unią Skierniewice 0:3. Polonia Warszawa po serii nieudanych meczy wygrała aż 4:1 w Łowiczu. Niespodziewanie punkty zgubił zespół Olimpii Zambrów, która zremisowała na własnym boisku z Bronią Radom, a wysokiej porażki doznał zespół zza miedzy, czyli Znicz Biała Piska przegrywając u siebie aż 0:4 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Komplet spotkań domknęło remisowe (1:1) starcie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Ursusem Warszawa.

źródło: 90minut.pl