Bardzo ważne zwycięstwo!

Na to zwycięstwo kibice ełckiego Mazura czekali od bardzo dawna. W meczu o bardzo dużą stawkę lepsi okazali się piłkarze Andrzeja Dadury ogrywając gości z Ornety 2:0 po trafieniach Stawieckiego i Dorszewskiego. Piłkarze i kibice mogli wspólnie po ostatnim gwizdku świętować zdobyty komplet punktów.

Stawką meczu były nie tylko punkty ale możliwość, chociaż na moment, ucieczki ze strefy spadkowej. W mecz lepiej weszli piłkarze Mazura, którzy już w 22. minucie za sprawą pięknego trafienia Kamila Stawieckiego z prawej nogi objęli prowadzenie. Bramka ‘Stawika’ nominowana została również do trafienia 20. kolejki. Do przerwy oba zespoły stworzyły sobie jeszcze po jednej dobre sytuacji bramkowej i na przerwę, po raz trzeci już w tej rundzie, ełczanie schodzili na jednobramkowym prowadzeniu.

W drugiej części z każdą minutą widać było, że oba zespoły odczuwają wagę spotkania i zaczęły się coraz bardziej otwierać. W 70. minucie fakt ten wykorzystał Mateusz Dzięgielewski, który prostopadłym podaniem uruchomił Radosława Dorszewskiego a ten sprytnie wpakował piłkę do bramki podwyższając prowadzenie zespołu. Ostatnie dwadzieścia minut to przewaga gospodarzy. Ewidentnie po drugim trafieniu z gości uszło powietrze i kibice ełckiego Mazura mogli odliczać minuty do pierwszego wiosennego zwycięstwa. Przed ostatnim gwizdkiem zawodnicy Mazura mogli podwyższyć prowadzenie ale zabrakło im skuteczności.

Mazur po tym zwycięstwie przeskakuje w tabeli Zatokę Braniewo oraz sobotniego rywala, Błękitnych Orneta i zajmuje 13. miejsce w tabeli. Pozostałe trzy zespoły, które uplasowały się za ełczanami mają tyle samo punktów, o jeden mniej od Mazura.

W sobotę podopiecznych Andrzeja Dadury czeka bardzo daleki i ciężki wyjazd do Elbląga gdzie zmierzą się z rezerwami Olimpii. Początek meczu o godzinie 17:00.

PKN ORLEN jest Sponsorem Głównym projektu “Zostań mistrzem futbolu w sezonie 2021/2022.