Zwycięstwo z Polonią 4:1!

Patrząc na sytuację w tabelę nie można tej wiosny nazwać jakiegoś spotkania mniej ważnym. Tak było tym razem. Do Ełku przyjechała niezwykle mocna w meczach wyjazdowych Polonia Lidzbark Warmiński. Przed zawodnikami Mazura było niezwykle ciężkie zadanie ale jak się okazało wywiązali się z niego wyśmienicie wygrywając z gośćmi aż 4:1.

Od początku meczu gospodarze założyli wysoki pressing co poskutkowało już w 4 minucie meczu kiedy to w polu karnym Polonii Dawid Skalski odebrał piłkę bramkarzowi, ta trafiła pod nogi Gosiewskiego, który odebrał ponownie Skalskiemu i prowadziliśmy po trafieniu Dawida. Był to jego dziewiąty gol w tych rozgrywkach. Kilka minut później do bardzo groźnej sytuacji doszli goście, na szczęście świetnie między słupkami zachował się Rafał Sosnowski parując strzał w pojedynku sam na sam. W 19 minucie wynik strzałem głową podwyższył Patryk Rosiński po asyście Skalskiego. Jeszcze przed przerwą zawodnicy Mazura mieli dwie dobre sytuacje do zdobycia trzeciej bramki ale na przerwę schodzili z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie piłkarze z Lidzbarka Warmińskiego poprawili swoją grę i dłużej utrzymywali się przy piłce a Mazur czekał na swój moment. Nadszedł on w 67 minucie kiedy Szymon Dębek tuż przed zejściem z boiska minął zwodem jednego z obronców i posłał piłkę po długim słupku, 3:0 dla Mazura. Niecałe dziesięć minut później nadzieję przyjezdnym dał Sergey Gurov, który pokonał dobrze dysponowanego tego dnia Sosnowskiego. Oba zespoły stwarzały sobie groźne sytuacje ale to Mazur a konkretnie Jakub Lewandowski zadał ostateczny cios pokonując bramkarza gości w 87 minucie z rzutu wolnego, płaskim strzałem przy prawym słupku.

Po dwóch remisach w pierwszych meczach przyszło bardzo okazałe i trzeba przyznać zasłużone zwycięstwo. Cztery bramki i zwycięstwo z zepołem z ligowego podium napawa optymizmem przed meczem wyjazdowym 10 kwietnia z Granicą Kętrzyn. Początek przygotowań do meczu z Granicą piłkarze rozpoczynają już dzisiaj.

MKS Mazur Ełk – Polonia Lidzbark Warmiński 4:1 (2:0)

Bramki: 4′ Skalski, 19’ Rosiński, 67’ Dębek, 87’ Lewandowski – 75’ Gurov
Kartki: 65’ Sobolewski (żółta)

Pierwszy skład: Sosnowski, Wielgat (81’ Smoliński), Rosiński, Karbownik, Berezovskyi (k), Wiktorzak, Dzięgielewski (89’ Prusinowski), Ejza (78’ Cwalina), Dębek (73’ Lewandowski), Gosiewski (65’ Stawiecki), Skalski

Zmiennicy: Smoliński, Żołądkiewicz, Stawiecki, Prusinowski, Sobolewski, Cwalina, Lewandowski